
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.1 mm |
| Thickness | 0.87 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Tin |
| Output Voltage | 75 V |
| Max Supply Voltage | 75 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Ambient Temperature Range High | 50 °C |
| Turn-Off Delay Time | 486 ns |
| Element Configuration | Single |
| Operating Supply Current | 130 µA |
| Quiescent Current | 400 µA |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 130 µA |
| Number of Drivers | 1 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | N+1 ORing Controller |
| Internal Switch | No |
Stock: 1721
Distributors
pcbx
Unit Price$1.94667
Ext.Price$1.94667
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.94667 | $1.94667 |
| 10 | $1.45167 | $14.51670 |
| 25 | $1.32685 | $33.17125 |
| 50 | $1.25930 | $62.96500 |
| 100 | $1.19519 | $119.51900 |
| 300 | $1.14095 | $342.28500 |
| 500 | $1.08918 | $544.59000 |
| 1000 | $1.05755 | $1057.55000 |
| 3000 | $1.02896 | $3086.88000 |
| 5000 | $1.00113 | $5005.65000 |
